Čistá Vysočina

15.04.2023

Podali jsme přihlášku na akci vyhlašovanou Krajem Vysočina kdy v termínu 15.4.2023 od 9:00 vyčistíme okolí komunikace z Radešína do Bobrůvky na hranici katastru. Bližší informace úpřesníme dodatečně, sběrači obdrží reflexní vesty a plastové pytle na odpad. Součástí akce bude i malé pohoštění. Další detaily níže :

V rámci celosvětové kampaně Den Země, který připadá na 22. dubna, pořádá Kraj Vysočina další ročník osvětové akce Čistá Vysočina spojené s úklidem přírody. Sběr odpadků proběhne od 10. do 23. dubna především v okolí silnic a na veřejných prostranstvích v obcích a městech na Vysočině. Dobrovolníci se mohou už nyní registrovat na webu Kraje Vysočina, registrace bude otevřená až do konce února.

"Od Pacova po Velkou Bíteš, od Golčova Jeníkova po Jemnici - Čistá Vysočina probíhá v celém našem kraji a každoročně se do sběru odpadků zapojují obce, neziskové organizace, školy, firmy ale i sousedské kolektivy. Vysočina je typická svou krásnou přírodou, kterou nám mnozí závidí, pojďme proto přispět ke zkrášlení prostředí, ve kterém společně žijeme. Děkujeme všem, kteří se k nám připojí," uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.