Obecní finance

Při příležitosti odstranění ukazatele na zadluženou obec, který neznámý pachatel umístil do obecního lesa, předkládáme výsledky hospodaření za 3Q 2023 jak nám ukládá zákon. Zisk obce 1 663 014,14

Článek nevznikl jako chlubení se hospodářským výsledkem ale jako odpověď pro Ministerstvo Vnitra, které obdrželo podnět od nám neznámých stěžovatelů na hospodaření obce a na některé zastupitele.

Příspěvek vznikl spontálně po přečtení mailu s detailním vyúčtováním poplatků z pobytu v Radešíně od jedné nejmenované chatařky. Je zajímavé jak odlišný může být přístup vlastníků nemovitostí, kterým se každý týden mění nájemníci a auta před domy. Neberte to prosím nijak zle a užívejte si léto.

Bylo zpracováno vyúčtování vody za první pololetí 2023, hotově můžete platit v úředních hodinách, starší občany na přání navštívíme osobně. Poplatníci s mailovou adresou dostali vyúčtování do schránek. Další informace osobně v úřední hodiny nebo mailem. Děkujeme

Zahrnuje skutečné náklady za prezidentské volby a úhradu přiznaných nákladů správního řízení 66 A 2/2022 (Krajský soud v Brně)

Zveřejňujeme auditní zprávu kontroly účetnictví za rok 2022. Ze zprávy vyplývá, že inventurní komise bude muset pečlivěji kontrolovat a invetarizovat rozvahové účty. V kontrolní sestavě ze začátku ledna nebyly zaúčtovány prosincové mzdy, které se následně neprojevily na rozvahových účtech při kontrole.