Hlášení

Hlášení MR ze dne 16. 1. 2023

Milí spoluobčané, vyslechněte si hlášení místního rozhlasu:

1.      V uplynulém víkendu probíhaly prezidenstské volby. Do 2. kola prezidenstké volby postoupili:

Petr Pavel s podporou 35,4%

Andrej Babiš s podporou 34,99 %.

V naší obci proběhlo 1. Kolo prezidentských voleb s následujícím výsledkem:

Petr Pavel - 29,26%

Andrej Babiš - 28,04%

Jaroslav Bašta – 14,63%

Danuše Nerudová – 12,19%

Pavel Fischer – 7,31%

Karel Diviš – 3,65%

Marek Hilšer – 3,65%

Tomáš Zima – 1,21%

Děkujeme za nadprůměrnou volební účast 84,85%, a zveme vás k 2. kolu prezidentské volby, které proběhne 27. – 28. ledna 2023.

2.

Informace o vyúčtování vodného a stočného za 2. pololetí 2022:

Občané, kteří hradili vodné a stočné převodem obdrželi e mailem faktury, tyto možno platit převodem, případně využít QR kód. Pokud by chtěli zaplatit hotově, pak možno využít úředních hodin každé úterý od 17.30 hod na obecním úřadu.

K starším občanům a občanům, kteří platí hotově doručíme osobně fakturu a následně se dohodneme na další návštěvě k osobnímu výběru peněz. Samozřejmě i v tomto případě platí možnost zaplatit hotově v rámci úředních hodin na obecním úřadu.

3.

Informace o svozu odpadů, evidenci popelnic a psů:

Od 1. 2. 2023 sváží odpad z naší obce firma AVE Žďár nad Sázavou, která nepoužívá známky na popelnice, proto nebudou vydávány.

Poplatek za popelnice, případně za psy možno hradit hotově v rámci úředních hodin OÚ, ale i bezhotovostně, kdy jako variabilní symbol uvedete popisné číslo vašeho domu. Informace o čísle účtu obce naleznete na webových stránkách obce.

Výše poplatku se nemění, tzn. 400 Kč, v případě dětí a studentů 200 Kč. U psů 100 Kč za psa, 150 Kč za další psy.

Přeji Vám hezký den, pokud jste nezvládli vše pobrat, uvedené informace naleznete na webových stránkách obce www.obecradesin.cz

Děkuji Vám za pozornost