Dobrý den, předkládám informace o hospodaření obce za deset měsíců letošního roku. Oproti schválenému rozpočtu, který kalkuloval se ztrátou cca 1mil. Kč se v průběhu roku navýšila ztráta na částku téměř 4mil.Kč. Za deset měsíců je aktuální ztráta 2,5mil Kč. Zdroj prostředků představují výběry z účtu a pokladny viz druhá tabulka. Detailní Fin je v...

Střípky

14.11.2022

Protože letos s největší pravděpodobností nevznikou obecní střípky budeme se snažit v rámci možností prezentovat různé materiály a fotografie ze života obce v oddílu Střípky .Vaše příspěvky jsou vítany v jakékoliv formě. :-)

V sobotu se v Radešíně na desátem ročníku Posledního kříže setkal výkvět českého baloningu v čele s výrobcem balónů a zámeckou rodinou Kubíčků. V překrásném podzimním počasí brázdilo oblohu nad obcí 15 balónů z celé republiky. Od příštího ročníku navážeme na přetrženou tradici sázení lip v aleji vítězným týmem.

Velké poděkování všem co se podíleli na letošním úklidu listí. Celou akci jsme díky velkému počtu brigádníku byli schopni ukončit v rekordním čase a tak jsme se již okolo třetí hodiny mohli zakousnout do chutných klobás a koláčků od Petry.

Snahou zastupitelstva je správně rozhodnout ve věci územního plánu a proto budeme vděčni pokud vyjádříte i vy svůj názor na případné úpravy územního plánu obce. Jeden pohled na věc je již zveřejněn na obecním portále. Přístup je skryt pro cizí návštěvníky a měl by sloužit pouze občanům Radešína, vaše registrace bude potvrzena obratem po zaslání...

Včerejší den znamenal pro naši obec dva přírůstky, jedním byl vzrostlý stříbrný smrk, který jsme zasadili v prostoru kde jsme v minulosti zdobili a rozsvěcovali vánoční stromky a druhým byl nový občan Martin Drdla vítáme oba.

Zmatky

07.11.2022

Dobrý den, malé vysvětlení k datu a programu veřejného zastupitelstva. Původní termín určený na pátek tohoto týdne jsme byli nuceni změnit protože pozvánka neměla všechny náležitosti a to především jednotlivé položky programu. Následně zvolené pondělí 14.11. z důvodu nepřítomnosti jednoho ze zastupitelů nás nutí posunout ještě jednou termín a to...

Pro zjedodušení obecního života zveřejňujeme kalendář akci v sekci Lidé a Obec / Akce zviditelněny by měly být termíny akcí na sýpkách, obecní zastupitelstva, společné akce a pod. Požadavky na sýpky můžete uplatňovat u Mgr.Jany Benešové jak bývalo zvykem případně u vedení obce.